FB Ln Ln
down

Dotacja na inwestycje dla przedsiębiorstw MŚP prowadzących działalność na terenie województwa łódzkiego

W ramach Osi Priorytetowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w dniu 26 lipca 2022 roku został ogłoszony nabór do konkursu dedykowanego dla MŚP z województwa łódzkiego, które w ostatnim roku odnotowały spadek przychodu. 


 
Cel: Działania i inwestycji mających na celu zwiększenie konkurencyjności oraz poprawę pozycji rynkowej poprzez transformację cyfrową i ekologiczną.

Dla kogo:  Firmy mikro, małe i średnie z terytorium woj. łódzkiego lub posiadających tu oddziały, które w negatywny sposób zostały dotknięte skutkami pandemii COVID-19 i odnotowały w 2021 roku spadek przychodów.

Na co: Zakup oprogramowania i sprzętu wykorzystującego technikę cyfrową oraz inwestycje zwiększające efektywność energetyczną przedsiębiorstw.

Wartość dofinansowania: do 300 tys. PLN. 

Poziom dofinansowania: do 85%.

Nabór: od 07.09.2022 do 28.09.2022. 

 

Celem projektu jest podjęcie działań i inwestycji ukierunkowanych na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa i poprawę pozycji rynkowej w szczególności poprzez transformację cyfrową i ekologiczną (m.in. zwiększającymi efektywności energetycznej przedsiębiorstw).
 

Najważniejsze informacje: 

  • początek naboru: 7 września 2022,
  • maksymalna wartość dofinansowania: do 300 tys. PLN,
  • poziom dofinansowania: do 85%,
  • budżet konkursu: 24 mln PLN.

W ramach konkursu o dofinansowanie mogą ubiegać się firmy MŚP z siedzibą lub posiadające oddział na terenie województwa łódzkiego, które  zanotowały w roku 2021 co najmniej 15% spadek przychodów, w stosunku do przychodów w roku 2019.

 

Przeznaczenie:

  • zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne (np. praca zdalna, e-commerce, marketing internetowy)
  • sprzęt informatyczny,
  • specjalistyczne oprogramowanie (również sztuczna inteligencja),
  • działania organizacyjne mające na celu wprowadzenie rozwiązań cyfrowych,
  • inwestycje zwiększające efektywność energetyczną przedsiębiorstw.

Projekty ubiegające się o dofinansowanie będą oceniane pod kątem wpływu na rozwój regionu, a miejscem realizacji powinno być województwo łódzkie.
 

powrót do listy aktualności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close